slider image 2 slider image 2 slider image 2 slider image 4 slider image 4
Vítáme Vás na stránkách firmy BH střechy s.r.o.

Specializujeme se na tyto práce ve výškách


Systém proti ptactvu
Hrotový systém: spočívá v pokrytí náletových ploch plastovými pásky s hroty, které zabrání usedávání ptactva tak, aby jim nebylo ublíženo. Pásek se skládá z 50cm UV stabilního polykarbonátu osazeného hroty z pružinové nerezové oceli, který se připevňuje na očištěný a suchý podklad pomocí silikonu, nebo na dřevěné podklady pomocí vrutů či hřebů. Při zachování technologického postupu a zvolení správného systému, vydrží ochrana cca 10 let. Klíčovým bodem ochrany je zvolení takového systému, který dokonale pokryje celou plochu. Bodáky je třeba zvláště u vysoce exponovaných míst umísťovat na samý okraj střech, atik či žlabů, tak, aby byl vytvořen určitý hrotový přesah. Při nedostatečném přesahu budou ptáci usedat i na velice malé nechráněné plochy.

Post Image 2

Síťový systém: je nejúčinnějším způsobem ochrany převážně atrií, dvorků, převislých atik a slepých střešních či fasádních míst obývaných holuby. Nejčastěji instalujeme sítě na balkony a lodžie, ale také na věže či světlíky. U panelových domů z pravidla zasíťujeme celý balkonový sektor od přízemí až po střechu, ale přijedeme Vám rádi zasíťovat i jediný balkon. Výhoda síťového systému je dokonalá ochrana prostoru za sítí kdy při správné instalaci a dodržení postupu už nikdy žádný holub na váš balkon nedosedne. Síť proti holubům má oka s průměrem 50 mm a 1mm tenké vlákno, které je téměř nepostřehnutelné a tak nijak nebude stínit nebo narušovat estetický vzhled. Instalace se provádí namontováním kotev, hmoždinek, ok nebo háků dle podkladu, velikosti a náročnosti situace. Do nich se vypne ocelové lanko, které vytvoří rám pro uchycení sítě. Pro celkové síťování panelových domů není třeba ani přítomnost nájemníků, neboť práce můžeme provádět pomocí plošin či horolezecké techniky.

Post Image 2


Natěračské práce
Naše firma pro Vás zajistí natěračské práce nejen ve výškách. Veškeré povrchy vystavené povětrnostním vlivům (dešti, vodě, sněhu, mrazu) potřebují stálou ochranu, jinak dochází k jejich degradaci a rozpadu a opravy takto poškozených částí jsou pak několikanásobně dražší než jejich pravidelná údržba. Provádíme nátěry všemi druhy barev, ať už syntetické a polyuretanové barvy na kovové konstrukce nebo vodou ředitelné na dřevo.

Nátěry střech: Nejčastěji provádíme nátěry plechových a alukrytových střech včetně klempířských prvků. Vaši střechu nejprve důkladně očistíme od volných částí barvy, nečistot, volné suti z komínů a štítů. Provedeme zednické opravy na komínech, atikách a také opravy klempířských prvků (hromosvodů, oplechování). A následné proběhne samotný nátěr Vámi zvolenou barvou. Kterou Vám z našich zkušeností rádi doporučíme.

Nátěry žlabů, svodů, oplechování, parapetních a atikových plechů: Všechny tyto části střechy potřebují zvýšenou ochranu, protože jsou velmi namáhané a její zanedbání pak způsobuje zatékání do konstrukce domu a obrovské náklady na následnou opravu. A přitom za poměrně nízké náklady je možné tomu zabránit. Za pomocí horolezecké techniky natíráme veškeré svody, žlaby (okapy), oplechování, parapety, hromosvody, zábradlí balkónů, ventilační průduchy a mřížky.

Nátěry dřevěných částí staveb: Natíráme dřevěné části rodinných, činžovních domů a chat. Jako jsou palubkové podbití, venkovní krokve, verandy, dřevěné štíty a terasy. Konstrukce dále provádíme nátěry veškerých ocelových a dřevěných konstrukcí.


Úklid sněhu
Zajistíme pro Vás kompletní zimní údržbu vaší střechy: Odklízíme sníh a led na obtížně dostupných místech za pomocí horolezecké techniky a výškových prací. V zimních měsících je třeba včas reagovat na přívaly sněhu a zamrzání žlabů (okapů) a svodů. U plochých střech z asfaltových pásů a měkčených PVC folií, nejčastěji v obchodních centrech a v administrativních budovách hrozí přetěžování střešní konstrukce a zatékání do objektu. U šikmých (sedlových)střech hrozí sesuv velké masy sněhu a ohrožení osob a majetku. Sněhové zábrany nedokážou vždy zabránit pádu sněhu a je potřeba ho ručně shodit.
U plochých střech z měkčených PVC fólií se nesmí použít strojní úklid (sněžná fréza), hrozí poškození střešní krytiny a je třeba využití klasické techniky. Bohužel u většiny střech je míst na shození sněhu málo (vchody, parkoviště, chodník) a pak se úklid stává časově náročným. Proto je u větších střech dobré s úklidem sněhu začít včas.
Problémy vznikají také u atikových (sámových) žlabů, kde zamrzne odtok vody a začne zatékat do objektu. Této situaci je lépe předcházet montáží topných kabelů. Voda postupně rozmrzá a neustále odtéká.
Nejčastěji však shazujeme sníh a ledové krápníky (rampouchy) na činžovních a řadových domech v centrech měst. Je zde většinou v krátké časové době potřeba místo ohradit záborovou páskou a použít horolezeckou techniku a výškové práce nebo plošinu a ručně sníh ze střechy sházet, jinak hrozí pád sněhové a ledové masy na chodce či poškození majetku.
Zavolejte a my vaše nesnáze se zimou vyřešíme. V případě kalamitního stavu volejte 24 hodin denně!!!

Post Image 2
  • shazování sněhu z šikmých střech
  • úklid sněhu z plochých střech
  • shoz rampouchů a vyčištění žlabů (okapů) od sněhu a ledu
  • odstranění ledu a sněhu z atikových žlabů
  • čištění zamrzlých svodů
  • úklid a shoz sněhu ze solárních a fotovoltaických panelů
  • monitorování stavu sněhu na střeše


Pokud vás zaujala naše nabídka, nebo máte jakékoliv dotazy, kontaktujte nás.

Děkujeme za návštěvu naší webové prezentace a těšíme se na případnou spolupráci.